niedziela, 31 sierpnia 2014

Ślub i wesele Ilony i Przemka

30.08.2014 odbył się ślub wraz z weselem Ilony i Przemka.
Ponieważ byliśmy zaproszeni zrobiłam kartkę z tej okazji.
Kartka była dość duża ok 32 cmx18 cm, więc koperta też była na spacjalne zamówienie zrobiona.
Wiedziałam, że Panna Młoda marzyła o tm, by jechać do ślubu bryczką więc taki motyw umieściłam na kartce;)
Oto kartka i koperta:


Co do jakości moich zdjęć - nie wypowiem się - robione około północy.
Mam jeszcze kilka przemyśleń w tym temacie, ale to innym razem.

Pozdrawiam, Mariola;)

niedziela, 24 sierpnia 2014

Projekt STO

Zapisałam się na "Projekt Sto" więcej tutaj http://www.okiemczasu.pl/essays/
Jutro mam umówione zdjęcia ;)
A co mi tam- raz się żyje.
Jak będzie gotowy to podeślę linka do oglądania:)
Ponieważ bywam we Wrześni dość często sama się zgłosiłam bo można!

Dla leniwych skopiowane z wyżej podanej strony:


Wypowiedź autora zdjęć Pana Piotra Nowaka
"STO" - Projekt fotograficzny mający na celu dokumentacje człowieka współczesnego. Mieszkańcy Wrześni przemierzający ulice miasta będą uwieczniani poprzez wykonanie dwóch portretów. Zdjęcia będą robione kamerą średnioformatową. Również osoby, które uznają, że warto wziąć udział w tej akcji mogą same zgłaszać się do mnie. Projekt ten, to osobista inicjatywa dzięki, której chcę pozostawić dowód istnienia jakim jest fotografia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest fotografia i fotografowanie tego co nas otacza, a w szczególności ludzi, którzy ciągle się zmieniają , starzeją , znikają. Jest bardzo wiele ciekawych osobowości w naszym mieście, fascynujących twarzy, ludzi z pasją, historią jak i osoby, które często spotykamy na ulicach, ale nic o nich nie wiemy. 100 osób będzie sfotografowanych w pierwszym cyklu projektu i mam nadzieje, że mieszkańcy przychylnie podejdą do tej sprawy, gdyż nie ma tu żadnych komercyjnych, czy złych intencji , a jedynie pasja i olbrzymia chęć stworzenia dokumentacji nas, wrześnian. Każda sportretowana osoba, dostanie odbitkę oraz plik cyfrowy i nie ukrywam, że przyjemnie by było w przyszłości spotkać sie na wernisażu otwierającym wystawę - Projekt 100. Więc zachęcam osoby, które spotkam na ulicy oraz te, które wahają się , a chcą się do mnie zgłosić, by się niekrępowany, nie bały, nie rezygnowały z tak ważnego projektu, bo przeciecz za 5 lat już będziemy inni, a za 25, 50, 100 lat wasze dzieci, wnuki, prawnuki będę chcieli zobaczyć nie tylko naszą twarz z przeszłości, ale i to jak człowiek wtedy wyglądał, ubierał się.


Pozdrawiam, Mariola;)

wtorek, 19 sierpnia 2014

Tuż przed...

......wyściem na wieczór panieński Panny Ilony;)


Bez biżuterii na szyji, tylko bransoletka by Dziubeka troszke stiuningowana i na prawej ręce zegarek.
No i oczywiście poza i mina jak to u mnie- jak za karę by miało być to zdjęcie.

Pozdrawiam, Mariola:)

sobota, 9 sierpnia 2014

MALINA


Ciężko jest znaleźć jakieś wady u kobiety noszącej to imię.
Wszyscy z jej otoczenia są zgodni co do tego, że zasługuje ona na najwyższy szacunek i darzą ją szczerą sympatią, o którą nigdy nie musi zabiegać. Jest bardzo naturalna w obejściu, zawsze jest sobą i bez względu na to, jak wielki odniesie sukces w życiu, zawsze pozostaje taka sama. Wyróżnia się swym pogodnym nastrojem, który przejawia niezależnie od okoliczności. Jest bardzo radosna i nawet kiedy ma jakieś zmartwienie, nie potrafi zbyt długo i mocno się nim przejmować, bo nawet w najgorszych przypadkach jej radosna natura bierze w niej górę.

Ludzie chętnie z nią przestają

Jest także bardzo ciepłą osobą i można to w niej odczuć już przy pierwszym zetknięciu, dlatego ludzie bardzo przyjemnie czują się w jej towarzystwie i niemal do niej lgną, bo daje im niepowtarzalne poczucie bezpieczeństwa. Jej towarzystwa szukają zwłaszcza ci, którzy mają jakieś poważne problemy, w jej bezpośrednim otoczeniu bowiem czują, że nic nie jest takie straszne, jak im się początkowo wydawało i tak naprawdę maja w sobie wielką siłę, by to przetrwać. Nie wiadomo, jak ona to robi, ale faktem jest, że sprawia, iż ludzie stają się lepsi i mają większą wiarę we własne możliwości. Emanuje pewnością siebie i spokojną siłą i ludzie starają się to ciepło od niej pozyskiwać, często nawet nie zdając sobie sprawy z tego, co ich tak naprawdę do niej przyciąga – myślą, że jest po prostu sympatyczna i miło jest spędzać z nią czas. Wszystko to powoduje, że nie tylko cieszy się powszechną sympatią, ale także wielkim powodzeniem płci przeciwnej, zwłaszcza jeśli wygląda atrakcyjnie, ale nawet jeśli tak nie jest i ma jakieś niedostatki urody, to i tak nie da się zaprzeczyć, że jej aparycja jest na tyle miła, że nikt nie może nazwać jej brzydką.

Ma wielkie powodzenie

Mężczyźni mocno się nią interesują i stale kręci się wokół niej cały ich wianuszek. Wszyscy oni gotowi są na skinienie jej palca na największe wyrzeczenia, jednak ona trzyma ich na dystans. Nie wynika to bynajmniej z tego, by była wyniosła czy niedostępna – jest zbyt uczciwa na to, by robić komuś złudną nadzieję, a nie interesują ją przelotne znajomości. Jest romantyczką i idealistką, wierzy, że gdzieś tam czeka na nią ten jedyny, przeznaczony jej mężczyzna i w oczekiwaniu na niego nie zamierza rozmieniać się na dobre. Interesuje ją on i tylko on, więc wszyscy ci, którzy nim nie są, nie mają u niej szans i lepiej dla nich będzie, gdy zrozumieją to odpowiednio wcześnie, zanim na poważnie się zaangażują, bo naprawdę nie mają na co liczyć. Kiedy zaś Malina już spotka tego przeznaczonego jej mężczyznę, może on poznać, czym jest prawdziwa miłość i wspaniała partnerka. Poza tym, że rzecz jasna jest mu w pełni oddana i inni mężczyźni mogliby nie istnieć, bo i tak nie zwraca na nich uwagi, jest też ogromnie cierpliwa i ma dla niego wiele wyrozumiałości. Oczywiście stara się delikatnie wskazywać mu cechy, które dla ich wspólnego dobra powinien w sobie zmienić, ale jednocześnie jest idealnie tolerancyjna, dokładnie w takim stopniu, by nie wydać mu się zrzędą, ale też nie być nadmiernie pobłażliwa, co również mogłoby przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.
Malina informacje

Imię Malina

 • szczęśliwa liczba: 5
 • szczęśliwy kolor: malinowy
 • szczęśliwy kamień: rubin

Malina imieniny

 • 24 sierpnia

Malina zdrobnienia

 • Linka, Malinka, Malinuś, Malisia, Malinez, Malin, Malia, Lina, Malincia, Mala, Malineczka, Mal, Malinek, Mali, Maliniak

Przysłowia z imieniem Malina

 • „Jeśli to imię na serio brać, To brzmi ono jak zachęta By rwać, rwać.”

Znane osoby o imieniu Malina

 • Malin Moström – szwedzka futbolistka
 • Malina Michalska – polska tancerka, propagatorka jogi
  całość ze strony http://imiona.artykul.com.pl/malina/

  NO i co powiecie na takie imię??

  Pozdrawiam, Mariola:)

czwartek, 7 sierpnia 2014

z pracy...

Hej wszystkim!!!
Dziś przeżyłam wizytę u niemieckiego dentysty.
25 euro poszło ale może coś się uda tam odbudować- a jak nie to piękny implant bedzie przed trzydziestką...
No ale że kruche zęby mam to wiem nie od dziś...ale żeby go złamać jedząc chleb??
W sumie pierwszy mleczny ząb mi wypadł jak jadłam banana...

A za to że byłam dzielna u dentysty poszłam do McDonalds na frytki
-a skończyło się na zestwie frytki, nagetsy, mcdubble, i sprite
FRYTKI BEZ SOLI- kobiety zza lady były mega zdziwione ze tak można jeść,
miały już 2 sterty gotowe a dla mnie extra nowe zrobiły;)
 To jest mój patent na to by zawsze mieć świeże frytki - bez soli poproszę;)
Są zwykle specjalnie dla mnie robione, są gorrące...

Okazało się że jest duza szansa na to, że nie jade we wtorek do domu tylko w inne miejsce na 2 tygodnie...
Chciałam tak zrobić a później się umówiłam z chrześniakiem, że do niego przyjadę...
Wyjdę na ciotkę kłamczuchę??
No cóż ma 6 lat to może jeszcze mi wybaczy... ale pojadę może we wrześniu jak się uda.

Pozdrawiam czwartkowo z Herne, Mariola:)